Hiram Green: Slowdive

S parfémy Hirama Greena jsem se poprvé setkala loni v létě. Objevení Slowdive pro mě bylo parfémovou událostí roku. Překvapila mě jeho sytost a harmonie temných a hravých tónů. Je to unisexová, ambrová vůně, která hezky sálá do prostoru a má výbornou výdrž.

Med a skořice
Slowdive připomíná lžičku, která se pomalu potápí do medu.

Jednotlivé složky jsou ve Slowdive dobře rozpoznatelné.

Z počátku výrazný pomerančový květ se postupně se proměňuje v hladkou tuberózu. Tabák a včelí vosk dávají ambrovo-vanilkovému základu temnou, kouřovou stránku. Sušené ovoce je šťavnaté a sirupové jako miska brusinek a datlí. Spolu s medem tvoří veselý, hravý akord. Parfém je v celku lineární, takže vás v závěru nepřekvapí nečekaným zvratem. I tak objevujete nové nuance od začátku až do konce.

Málokdy sedne název parfému tak dobře k jeho charakteru. Stejný název má i jedna anglická kapela, ale těžko říct, jestli se Hiram Green inspiroval jejich hudbou. Podle mě je parfém Slowdive – v překladu pomalé potápění – spíš čichový obraz lžičky, která se potápí do medu. Vybavuju si taky kouřovou vůni dýmáku, který včelaři používají ke zklidnění včel, a vosk na dřevěných rámcích v úlu.

Co na to synestezie, neboli mísení smyslových vjemů? Slowdive je pro moje:

  • oči – jantarová kulička
  • uši – hra na violoncello
  • ruce – sluncem prohřáté dřevo

Díky hřejivému charakteru je Slowdive úžasná vůně na podzim a zimu. Barva spadaných javorových listů a slunečný pomerančový květ vás naladí na podzimní přírodu. Kouřová vanilka a ambra se zase hodí ke dni strávenému ve vlněných ponožkách s knížkou v ruce. Slowdive jsem ale zkoušela i v létě a nedusila mě. Spíš se v teple rozvinuly jiné aspekty a vůně se zdála sušší.

Pokud máte rádi med, ambrové vůně a staré dobré parfémy od Lutense, určitě Slowdive vyzkoušejte. Pro mě je to opravdu lahůdka, která stojí za to, aby se ze seznamu přání brzy přesunula na poličku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.