Barvy a vůně na ochranu před světem

Když se staráte o malé děti, staré nebo nemocné lidi, může vás péče pohltit víc, než je příjemné. Občas se zdá, že nejsnazší způsob, jak přežít den, je upozadit dočasně svoje potřeby a věnovat se naplno práci. Když jste na to sami, je to dokonce jediná možná cesta.

Jsou dny, kdy toho pro mě moc nezbývá. Zdroj: Očicháno

Zůstáváte na místě, hlavně mentálně. Nevaříte, co chcete, ale co budou jíst všichni, vstáváte a chodíte spát, když jdou ostatní. Velký respekt všem, kteří to dlouhodobě zvládají a ještě si udělají čas na seberealizaci. Já sama to moc neumím.

S mými dětmi jsou dny, kdy mám pocit, že ze mě zbývá už jen malinký kousíček a že se v té péči rozpouštím. V tu chvíli mi pomáhá sáhnout po výrazném parfému, do kterého se obalím jako do polštáře a který mě udrží pohromadě. Parfém funguje jako neviditelný kouzelný plášť. Nemusím dělat nic jinak, jen si u toho voním.

Mám pro ty případy ráda Nicolai Odalisque, velmi ženskou, zelenou a přitom silnou vůni konvalinek, jasmínu a mechu. Je to parfém s klasickou chypre strukturou, ne jednoznačně líbivý. Klasické parfémy vůbec mi v těžkých chvílích připadají nejvíc povzbudivé. Připomínají mi, že ženskost neznamená jen romantiku a něžnost, ale taky obrovskou sílu.

Podobně ochrannou roli má pro mě i make-up. V minulosti jsem se malovala nenápadným, omluvným způsobem, ze kterého bylo poznat, jak se bojím, aby to nebylo vidět. Nedávno jsem náhodou objevila výrazný lak na nehty a pak i rtěnku, které umím aplikovat a baví mě.

Jako by to byly válečné barvy: čím větší výzva, tím víc rtěnky. Nejsilnější vrstvu nosím, když oprašuju svůj starodávný řidičák. Jen ať pěkně všichni vidí, že předjíždějí nervózní paní s růžovými rty. Barvy si užívám ale i doma s dětmi, kdy nehrozí nic víc než zvládání obvyklého pláče, vzteku a rozlité šťávy.

Když na moje vlastní zájmy nezbývá čas, moje osobnost se projevuje alespoň v malých detailech barev a vůně. Zvenčí to není příliš poznat, ale já sama se cítím líp. A to je to nejmenší, co pro sebe můžu udělat.

A co vy, máte taky vůně, které fungují jako ochranná křídla?

2 komentáře: „Barvy a vůně na ochranu před světem

  1. Moc pěkně napsáno. Moje vůně na schování se před světem je Good girl gone bad od Kiliana. Svěží a zároveň tak podmanivá. Byla to láska na první očichání. Milena

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.