Dusita: Erawan

Můžou být v jedné vůni zároveň orosené lístky a hebká čokoláda? Můžou. A není to průšvih? Není. Když jsem poprvé zkoušela Erawan od značky Dusita, nevěřila jsem vlastnímu nosu. Jak je možné, že tak odlišné akordy žijí v jednotné harmonii? Pak jsem si vzpomněla na bílou čokoládu se zeleným čajem a také na balzám z kakaového másla s vůní zeleného čaje. Je to neobvyklá kombinace, ale funguje.

Erawan
Kresba parfumérky Pissary Umavijani k vůni Erawan.

Spojující linkou těchto protikladných tónů v Erawanu je hořkosladká šalvěj a čerstvé seno. Dohromady oscilují mezi bylinnou zelení a nasládlým kumarinem (trochu jako sušená levandule) a odtud už je to jen krok ke sladké vanilce. Vlastně je to stavba klasického žánru fougère jako například Caron pour un Homme. Z jedné strany akord šalvěje a sena rámuje vlhká svěžest konvalinek a ze druhé krémová, máslová lahůdka z vanilky a cedru, která připomíná barvu zralého obilí.

Představuju si Erawan jako staré kovové váhy. Od začátku vidíte obě misky. Nejprve nasypete do jedné a pak pomalu přidáváte do druhé. To zhoupnutí, kdy se váhy najednou dají do pohybu a začnou se přiklánět z jedné strany ke druhé, až se úplně převáží, to je Erawan. Nejprve chvíli stojí a vy si užíváte zelenou svěžest omamných konvalinek, pak se pomalu přehoupne do hladké krémové čokolády.

Erawan bottle
Zdroj obrázků: Dusita

Kvůli té hořkosladké, bylinné stránce působí vůně až chladivě, ale jen do té doby, než nastoupí vanilka. Pak se promění v jemnou kašmírovou šálu. Jde úplně mimo konvenční pánské i dámské vůně, tedy správný unisex, protože v sobě nemá nic ani z jedné kategorie. Zdá se mi docela introvertní a určitě s ní nezadusíte nikoho v okolí. Co se trvanlivosti týče, ona tam ta vůně je i po pár hodinách, ale potřebovali byste čichový mikroskop. To se mi vzhledem k ceně zdá málo.

I přesto Erawan vyzkoušejte, máte-li chuť poznat nekonvenční vůni, která vám ukáže, jak tvořiví dokážou parfuméři být. Nevoní jako žádný parfém, který jsem doteď zkoušela. Baví mě ho zkoumat a snažit se ho rozklíčovat, neprovokuje mě žádným nepříjemným tónem, ale jako by si ode mě držel zdvořilý odstup. Znáte ten pocit, když se zakoukáte do někoho inteligentního a on nebo ona si vás vůbec nevšímá? Tak nějak to s touto vůní mám.

Vzorek Erawanu jsem si sehnala díky kritikovi Luca Turinovi, který mě navnadil na tu čokoládu. Měl pravdu, skutečně tam ta iluze je, takže v tom je moje zvědavost uspokojená. Probudila se ve mně ale touha poznat i ostatní díla parfumérky Pissary Umavijani, která za značkou Dusita stojí.

Znáte vůně Dusita? Máte tip, kterou bych měla vyzkoušet příště?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.