Kenzo: Flower by Kenzo

Nedávno k nám přišla na návštěvu jedna milá dáma z rodiny. Když jsem ji na uvítanou objala, zachytila jsem závan něčeho krásného. Je možné, že má na sobě Flower? Tu vůni už jsem dlouho nepotkala a překvapilo by mě, kdyby si ji zrovna ona vybrala. Pak jsem ale zahlédla štíhlou lahvičku s červeným kvítkem. Byla to opravdu Flower, mistrovské abstraktní dílo od Alberta Morillase. Připomněla se mi příhodně v době, kdy napadl první sníh. Jeho bílá všudypřítomnost s charakterem Flower nádherně souzní.

Zdroj: Kenzo

Představit si Flower podle složení je marné. Platí tady, že celek je mnohem víc než součet svých částí. Ač by se podle jména mohlo zdát, že jde o květinovou vůni, není to tak úplně pravda. Je to vůně imaginární květiny nebo spíš nemá s květinami skoro nic společného. Květinová stránka je pouze jedním z jejích elementů. Dalším je vanilková hebkost a pižmová čistota, kapka hořkosti a zelená linka. Díky vyvážení těchto prvků se parfém krásně rozvíjí a vytváří mnohovrstevnatý jemný akord.

Vůně je bílá, pudrová a vanilkovo-pižmová. Působí čistě, ale ne vymydleně, spíš měkce jako péřový polštářek. Díky nadýchané vanilce je snadné se v ní pohodlně zabydlet, zároveň mě ale nenechá přestat přemýšlet. Připomíná mi něco makového, ale marně si lámu hlavu, co to vlastně je. Samotný mák, jeho květy, náplň v buchtách ani makové mléko takhle nevoní. A v té abstraktnosti je právě kouzlo Flower.

Je to dospělá a velmi ženská vůně. Rozkvétá krásně v chladu i v teple, vlastně je to jedna z mála vanilkových vůní, které jsou mi příjemné i v létě. Nebojí se být sytá a opojná, žádná princeznovská vodička pro usměvavé ovénky. Její pudrovost může být pro ženy zvyklé na moderní seprané květiny až příliš, ale kdo chce parfém s výrazným charakterem a výdrží, tady je najde. Máte-li chuť na vanilku, pižmo a pudr nebo tělovou vůni, která se neomrzí, určitě ji vyzkoušejte. A vy ostatní ji zkuste taky, abyste viděli, jak dělá Alberto Morillas mainstreamový bestseller a umění v jednom.

1 komentář: „Kenzo: Flower by Kenzo

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.