L’Artisan Parfumeur: Nuit de Tubéreuse

Když se vrátím z letní dovolené, naložím pračku, zametu písek a posadím se. V tu chvíli je třeba dát se trochu dohromady a znovu najít svůj střed. Ať už cestuju luxusně po hotelech s bazénem nebo dobrodružně se spacákem na zádech, vždycky se vracím se smíšenými pocity: chci okusit ještě víc světa a zároveň se těším do pohodlí svého doupátka. Pomáhá mi sednout si večer na balkon, zapálit svíčku a jen tak si nechat všechny vzpomínky proplouvat před očima. Den pomalu chladne, svět se ztišuje a moje hlava se pomalu vrací na své místo. Tohle je moment pro Nuit de Tubéreuse.

Svíčka na pláži
Zdroj: Flickr

Parfémy s dominantní tuberózou obvykle voní, jako když zanoříte nos do velkého bílého květu a zhluboka se nadechnete. Jsou krémově hutné až zahlcující, s animálními tóny.  Takové jsou například Robert Piquet Fracas, Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia nebo jemnější Madonna Truth or Dare.

Nuit de Tubéreuse je také bílá květina, ale nahlížená z neobvyklého úhlu. Otevírá se koktejlem manga, růžového pepře a hřebíčku. Hřejivost vyrovnávají svěží zelené lístky. Brzy se vůně zakulatí máslovou tuberózou. Celou dobu na pozadí taky probleskuje něco jako vnitřek taštičky na makeup, pudrový a nesporně ženský tón. Po několika hodinách se projeví dřeva, jehličnatý les a vůně se dostává do temnější hloubky.

Nuit de Tubéreuse je jako chvíle, kdy se horký den postupně přelévá do tmy, jako když na pláži po setmění rozděláte oheň. Suché koření je vyrovnáno šťavnatostí ovoce, těžká dřeva odlehčuje zelený tón a hedvábnost květin narušují jiskřičky pepře. Výsledkem je obdivuhodně rovnovážná vůně. Čichejte k ní mnoho dní a stále budete nacházet něco nového.

Mohly by se vám líbit také: Serge Lutens Feminité du Bois nebo L’Artisan Parfumeur Séville à l’Aube.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.